Muzeum Historii Polski w finale konkursu Urban Land Institute Europe Awards

REKLAMA

Muzeum Historii Polski w Warszawie zostało wybrane jednym z finalistów prestiżowego konkursu ULI Europe Awards for Excellence 2024. To wyróżnienie przyznawane jest za doskonałość w zakresie zagospodarowania przestrzennego i praktyk inwestycyjnych w regionie EMEA. W konkursie nagradzane są projekty, które wyróżniają się w takich obszarach jak planowanie, budownictwo, ekonomia, zarządzanie, zrównoważony rozwój, architektura oraz wpływ społeczny.

ULI Europe Awards for Excellence to jedno z najważniejszych wyróżnień w branży nieruchomości, które od 1979 roku promuje najlepsze praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju, urbanistyki i architektury.Projekt Muzeum Historii Polski został doceniony w kategorii "Kultura i Sztuka" za stworzenie nowoczesnej, wielofunkcyjnej instytucji kulturalnej, która łączy rewitalizację historycznej Cytadeli Warszawskiej z innowacyjnymi rozwiązaniami urbanistycznymi i zrównoważonymi technologiami budowlanymi.

"Muzeum Historii Polski wykazało się doskonałością we wszystkich obszarach, od potężnej, ale inkluzywnej architektury, po uzasadnione strategie zrównoważonego rozwoju, kształtowanie przestrzeni i rozbudowany wielopokoleniowy program edukacyjny. Co ważniejsze, i tak istotne dzisiaj, jest jego znaczenie kulturowe i misja, która wykracza poza Warszawę i jest potężnym wektorem zmian" – podkreśliła Sophie Henley-Price, członkini jury ULI Europe Awards for Excellence.

Oprócz Muzeum Historii Polski w Warszawie, do finału konkursu ULI Europe Awards for Excellence 2024 zakwalifikowało się siedem innych projektów z różnych krajów Europy:

  • BG/BRG Franz Keimgasse (Mödling, Austria) – Rozbudowa szkoły z nowym skrzydłem i salą gimnastyczną, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań ekologicznych.
  • EcoDataCenter 1 (Falun, Szwecja) – Nowo wybudowane centrum danych z naciskiem na zrównoważony rozwój i innowacyjne rozwiązania technologiczne.
  • Grainhouse (Londyn, Wielka Brytania) – Renowacja zabytkowego obiektu przemysłowego na biura i przestrzenie handlowe, z naciskiem na zrównoważoność.
  • ICÔNE (Belval, Luksemburg) – Nowoczesny kompleks biurowy z elementami zrównoważonego rozwoju i elastycznymi przestrzeniami pracy.
  • L’Atelier (Paryż, Francja) – Przebudowa zabytkowego budynku przemysłowego na siedzibę firmy Covivio z uwzględnieniem nowoczesnych standardów biurowych.
  • Living Places Copenhagen (Kopenhaga, Dania) – Prototyp zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego z wykorzystaniem istniejących materiałów.
  • Minerve (Edegem, Belgia) – Rozwój terenów poprzemysłowych na osiedle mieszkaniowe i komercyjne, z naciskiem na bioróżnorodność i zrównoważony rozwój.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu odbędzie się 16 października 2024 roku podczas gali w Barcelonie, w ramach C Change Summit organizowanego przez Urban Land Institute (ULI).

REKLAMA
Subscribe to newsletter

Subscribe to receive the latest blog posts to your inbox every week.

By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Najnowsze wydanie!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Zamów prenumeratę
już teraz!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Skontaktuj się
z nami
!

REDAKCJA

redakcja@obiekty.org
+48
Magazyn “Obiekty”
BUSINESS LINK MARATON
ul.Królowej Jadwigi 43
61-871 Poznań

WYDAWCA

GROND MEDIA
ul. Bystra 8b
61-366 Poznań, Wielkopolskie

NIP: 606-00-25-515
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.