
Bank Gospodarstwa Krajowego zostaje dłużej w Varso Place

HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, przedłużył umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Najemca, który wprowadził się do kompleksu Varso Place w 2020 roku, zdecydował się przedłużyć umowę najmu 13 600 mkw. powierzchni. BGK pozostaje kluczowym najemcą w pełni wynajętego biurowca Varso 2, gdzie jego siedziba zajmuje pięć pięter – od 4. do 8. Bank w transakcji reprezentowali doradcy firmy Avison Young.
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) to polski bank rozwoju, który wspiera rozwój społeczno- gospodarczy kraju. Współpracuje z sektorem publicznym i samorządowym. Wspiera budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i przedsiębiorczości, w tym ekspansję zagraniczną polskich firm. Finansuje inwestycje o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa kraju. Bank jest operatorem programów rządowych, wdraża programy z Funduszy Europejskich, w tym także z Krajowego Planu Odbudowy. W 2024 roku świętuje jubileusz 100-lecia swojego istnienia.Varso Place to trzy wieżowce zrealizowane przez firmę HB Reavis przy ul. Chmielnej w Warszawie. Wielokrotnie nagradzane miejsce zmieniło niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli stolicy.
"Cieszymy się, że Bank Gospodarstwa Krajowego zdecydował się na odnowienie umowy w naszym budynku. Zaufanie instytucji, której rolą jest budowanie silnej gospodarki, a także promocja przedsiębiorczości i innowacji, jest dla nas niezwykle cenne. Udana współpraca z BGK i decyzja banku o pozostaniu w Varso Place to dla nas potwierdzenie wysokiej jakości tutejszego środowiska pracy i naszych usług jako zarządcy nieruchomości, a także oferowanych na miejscu licznych udogodnień" – mówi Cezary Błaszczyk, dyrektor zarządzający HB Reavis Investments w Polsce.
"Pozostanie BGK w dotychczasowej lokalizacji i zabezpieczenie powierzchni na kolejne lata to nie tylko konieczność, ale również dobry ruch z punktu widzenia aktualnej sytuacji na warszawskim rynku biurowym. Już od pewnego czasu obserwujemy ograniczoną dostępność dużych powierzchni znajdujących się w centrum biznesowym stolicy. Większe firmy, rozważające wynajęcie biura w tej lokalizacji muszą liczyć się z tym, że proces negocjacyjny powinny rozpocząć ze znacznym wyprzedzeniem, nawet dwa lata przed planowaną przeprowadzką" – komentuje Dominik Pawlak, Dyrektor w firmie Avison Young, która doradzała w renegocjacji umowy.
Oprócz siedziby BGK, w pełni wynajętym budynku Varso 2 mieszczą się również biura firm Ørsted, Nvidia, Workday, CIC Warsaw, act BSWW, Ipsen oraz Tink. Budynki Varso Place mogą pochwalić się najwyższą oceną w rankingu BREEAM, która świadczy o ich niskim zapotrzebowaniu na energię. Architekci zadbali także o przestrzeń publiczną zaprojektowaną z troską o zdrowie i inkluzywność, co potwierdzają uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło, na dachach oraz w przestronnym lobby. Centralna lokalizacja i bezpośrednie połączenie z Dworcem Centralnym zapewnia znakomity dostęp do komunikacji miejskiej i dalekobieżnej.
Najnowsze wydanie!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.

Zamów prenumeratę
już teraz!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique.
Skontaktuj się
z nami!
REDAKCJA
BUSINESS LINK MARATON
ul.Królowej Jadwigi 43
61-871 Poznań
WYDAWCA
ul. Bystra 8b
61-366 Poznań, Wielkopolskie
NIP: 606-00-25-515